KEPEZ SAMUT COMFORT´LA UÇUYOR
206 bin metrekarelik ‘Yeni Emek Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi´nin temellerini düzenlenen törenle atılırken proje 18 ay gibi kısa bir zamanda bitirilecek.
Tarih: 16.2.2018 14:29:20/ 29438okunma / 0yorum

Kepezaltı Santral Mahallesi´nden sonra Kepez´in çehresini değiştirecek olan dev proje ile birlikte Kepez daha modern bir şehir olacak. Samut İnşaat tarafından yapılacak olan projenin temel atma töreninde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Çok daha güzel projeleri birlikte geliştirecek ve yine hep beraber yaşayacağız.

Özellikle Masa dağının eteklerindeki 5 mahallemizin bu anlam ve bu mantıkla kentsel dönüşüme hazırlanması noktası son aşamasına gelmiştir” derken Göçerler, Fatih ve Çamlıbel Mahallelerine benzer bir dönüşüm ve revizyon projesi müjdesi verdi.

/resimler/2018-2/16/1437133130588.jpg

KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE TAÇLANIYOR

2014 Yılı öncesinde Kepez´in tek kanatla uçmaya çalıştığını Büyükşehir´in de alınması ile birlikte çift kanatla Kepez´in uçtuğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez ile ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile iftihar ettiğini kaydetti.

Samut İnşaat´ın büyük bir cesaret örneği gösterdiğine vurgu yapan Başkan Türel, “Yakında başlayacak raylı sistem, alt yapı tesisleri, bağlantı yolları, çevre yolu projesi ile Kepez çok önemli hizmetleri görüyor, kentsel dönüşüm projeleri ile de taçlandırıyor” dedi. Temel atma töreninin ardından muhtarlık hizmet binası açıldı.

Kepez Belediyesi, 206 bin metrekarelik ‘Yeni Emek Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi´nin temellerini düzenlenen törenle attı, mahallenin yeni muhtarlık binasını da hizmete açtı.

Kepez Belediyesi, Kepez´e büyük değer kazandıracak dev bir projeye daha imza attı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´in de katılımı ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´nün Kepez´i modern bir kent haline getirmek için başlattığı temeli düzenlenen törenle atıldı.

/resimler/2018-2/16/1435028909213.jpg

“BİNALARIN DEĞİL, KENTİN DÖNÜŞÜMÜ”

Temel atma töreninin açılış konuşmasını proje yapımını üstlenen Hüseyin ve Bekir Samut kardeşler yaptı.  Kürsiye çıkan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´de Yeni Emek Mahallesi´ndeki kentsel dönüşümün hangi aşamalarda gerçekleştirildiğini anlattı. “Vatandaşımız kentsel dönüşümü hangi firma ile yapacağına, hangi mimarla, mühendisle yapacağına kendisi karar vermiştir” diyerek sözlerine başlayan Başkan Tütüncü, “Vatandaşımız kentsel dönüşümü doğrudan doğruya kendisi yapmaktadır. 

Burada altının çizilmesi gereken konu bir gecekondu stokunun ortadan kaldırılması değil, tam tersine tamamı iskanlı, tamamı ruhsatlı olan ekonomik ömrünü tamamlamış yapıların değiştirilmesi, yenilenmesi gündemdedir. Buranın kentsel dönüşümünde aslında binaların dönüşmesi değil, kentin dönüşmesi söz konusu olmuştur.” dedi.

PROJE İÇİN ÇOK BÜYÜK EMEKLER VERİLDİ

Mahallenin sosyal donatıları ile konut alanlarıyla, eğitim alanları ve yeşil alanları ile sil baştan hamur haline getirilip yeniden düzenlendiği bir planlamayı burada gördüklerine değinen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu gerek vatandaşlarımızın ikna edilmesi noktasında, gerekse büyükşehir belediyesi meclisinden planlamaların geçmesi noktasında çok büyük emekler verilerek oluşturulmuş, bir dönüşümdür.

Yaklaşık 3,5 yıllık önemli bir mücadelemizin neticesini mutluluğa dönüştürmek için bir aradayız. Bu projede katılımcılığı esas aldık. Bu planlamayı hazırladıktan sonra, bunu referanduma sunduk. Emeği geçen bütün herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Katılımcı bir anlayışla yüzde 90´dan fazla kabul oyu alan bu referandum neticesinde planlamayı yaparken Büyükşehir Belediye Başkanımıza da göstermiş olduğu yakın ilgiden, destekten ve katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun.”

/resimler/2018-2/16/1435482035117.jpg

“IŞIK TUTACAK, UFUK AÇACAK”

“3,5 yılın sonunda mutluluklarımızı büyütmek için bir araya geldik. Ben inanıyorum ki, ekonomik ömrünü tamamlamış mahallelerimiz açısından da bu kentsel dönüşüm modeli  ışık tutacak, ufuk açacak bir kentsel dönüşüm modeli olacak. Biz binaları yenilemekle kalmıyoruz, aslında Kepez´in konforunu, aslında Kepez´in yaşam kalitesini de bu konutlarla birlikte yükseltiyoruz.

Çok daha güzel projeleri birlikte geliştirecek ve yine hep beraber yaşayacağız. Özellikle Masa dağının eteklerindeki 5 mahallemizin bu anlam ve bu mantıkla kentsel dönüşüme hazırlanması noktası son aşamasına gelmiştir. 

Göçerler, Fatih ve Çamlıbel Mahallelerimiz benzer bir dönüşümü ve benzer bir revizyonu talep etmiş, büyükşehir belediye başkanımızla  istişare ile onların taleplerine de cevap vermiş durumdayız. Süreç devam ediyor.”

‘ŞEHRİN MERKEZİNDE YENİ BİR ANTALYA KURULUYOR´

Santral mahallesindeki kentsel dönüşüm konusuna da değinen Başkan Tütüncü, “Türkiye´nin en büyük kentsel dönüşümünü Antalya Büyükşehir Belediyemiz Kepezaltı ve Santral Mahallemizde, yani bizim ilçemizde uygulamaktadır. Şehrin kalbinde, şehrin merkezinde yeni bir Antalya kuruluyor moddosu ile bunun tanıtımı bütün Türkiye çapında yapılmaktadır.

Önümüzdeki günlerde Gülveren´de de çok önemli bir kentsel dönüşüm modelini hep beraber hayata geçireceğiz. 5 tane kentsel dönüşüm projesi her biri birbirinden ayrı, aynı amaca hizmet eden kentsel dönüşüm projeleridir. Kepezdeki yaşam standartlarını, Kepez´deki sosyal yaşantıyı güçlendirmeyi ve üst seviyelere taşımayı hedeflemektedir.

Bütün kentsel dönüşüm projelerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi´nin neredeyse Türkiye´nin hiçbir yerinde görülmeyecek kadar örnek bir işbirliği içinde el ele vermesi ve gönül gönüle vermesi vardır. Burada bir zihniyet dönüşümünü de görmüş oluyoruz.

Demek ki idareler, ilçe belediyeleri ve büyükşehir belediyeleri birlikte hareket etmeyi başarırlarsa aynı noktaya odaklanırlarsa arkasından başarı geliyor. Şehirler değişiyor, şehirler güzelleşiyor. Hayatlar güzelleşiyor. Burada çok büyük emekler var. Çok daha güzel günlerde hep beraber olacağız. Kentsel dönüşüm projesinin Kepez´imize Antalyamıza ve mahallemize, yatırımcılara ve sektöre hayırlı olmasını temenni ediyorum. “diye konuştu.

TÜREL, “TÜTÜNCÜ İLE İFTİHAR EDİYORUM”

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´de konuşmasına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü´ye övgüler yağdırarak başladı. Kepezle iftihar ettiğini söyleyen Başkan Türel “Kepez Belediye başkanımızla iftihar ediyorum. Kepez´de farklı bir belediyecilik anlayışını ortaya koyuyor, bundan istifade edende güzel Kepezimiz ve Kepezliler oluyor.

Kentsel dönüşümün ne kadar zor olduğunu bundan önceki tecrübelerimde yaşadım. Türkiye´nin en büyük kentsel dönüm projesini Hakan başkanımızın da desteği ile neticeye ulaştırdık. 3260 kişinin mutabakatı ile proje hızla ilerliyor.

1 milyon 300 bin metre karelik alanda yeni bir Antalya kuruluyor. 12 bin konut, 19 bin bağımsız bölüm içerisinde olacak. Mükemmel bir proje, ödüller alacak bir proje olacak.   3200 hak sahibinin konutlarını 2019 Mart seçimlerinden önce teslim etmiş olacağız. Projenin kalan kısmını 8 senede tamamlamış olacağız” dedi.

/resimler/2018-2/16/1436153285659.jpg

“KEPEZ İÇİN İDDİALI KONUŞTUM”

Siyasete girdiğinde “Kepez Antalya´nın arka bahçesi değil, ön bahçesi olacak” diyerek iddialı konuştuğunu hatırlatan Başkan Türel, “Sahildeki belediyeler neyse Kepez´de aynı refah düzeyine ve aynı kaliteye kavuşacak demiştim. Bu konuda ilk dönemde önemli adımlar attık. 2009-2014 yıllarında ise hiç destek almadan önemli çalışmalar yürüttü, destek alamadığı için büyükşehir in yapması gereken işleri de kendisi yapma maharetini gösterdi.

2014´de bir iddialı söz daha orta koydum. Hakan Başkan 2009-2014´de tek kanatla uçtu, şimdi 2014´de Büyükşehiri AK Partili bir belediye yaparsanız Kepez´i o zaman çift kanatla uçuracağız demiştik.  Bugün Kepez artık çift kanatla uçuyor diyebiliriz” 

KEPEZ´İN MARKA DEĞERİNE KATKI SAĞLAYACAK

Kepez´in katma değerine, marka değerine ciddi katkı sağlayacak bir proje olduğunu belirten Türel sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu projede Samut inşaat çok büyük cesaret gösteriyor.  Samut inşaat önemli projelere imza atıyor. İnşallah bu projede de emeklerinin karlılığını alırlar. Kepez´in nasıl gelişim gösterdiğini anlatmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Yakında başlayacak raylı sistem, alt yapı tesisleri, bağlantı yolları, çevre yolu projesi ile Kepez çok önemli hizmetleri görüyor, kentsel dönüşüm projeleri ile de taçlandırıyor. Hakan başkanın çabaları olmasa bugün bu proje burada olmazdı. Katılımcı anlayışla, halka sormak suretiyle Referandumla şeffaf bir yönetim anlayışı açısından da fevkalade önemlidir” Kepez´e ve Yeni emek mahallesine hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Konuşmaların ardından Yeni Emek Kentsel Dönüşüm Projesinin temeli atıldı. Ardından Başkan Tütüncü, belediyesinin turizm zabıtası aracının şoför koltuğuna oturdu,  Başkan Türel´i de yanına alarak, Yeni Emek Mahallesi Muhtarlık hizmet binasının açılışına katıldı.

Haber ve Foto: Yalçın KÜÇÜK- 

Anahtar Kelimeler: KEPEZ SAMUT COMFORT UÇUYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ANSİAD BORSA´NIN KONUĞU OLDU
ANSİAD BORSA´NIN KONUĞU OLDU
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Sadi Kan yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Antalya Ticaret Borsası´nı ziyaret etti.
ŞEHİRCİLİK FUARI´NDA DOSTLUK RÜZGARLARI
ŞEHİRCİLİK FUARI´NDA DOSTLUK RÜZGARLARI
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Fuar dostluk köprüsü kuruyor” dedi.
CW ENERJİ ÜRETİM AĞINI GENİŞLETİYOR
CW ENERJİ ÜRETİM AĞINI GENİŞLETİYOR
Türkiye´nin lider güneş paneli üreticisi CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, yeni fabrikaları ile birlikte 420 MW olan güneş paneli üretim kapasitelerini 920 MW´a çıkaracaklarını söyledi.
CW ENERJİ BÜYÜK FUAR´DA
CW ENERJİ BÜYÜK FUAR´DA
Firmamız CW Enerji Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi olarak 21-24 Şubat tarihleri arasında İran´ın Tahran kentinde düzenlenen 10. Uluslararası Yenilenebilir Enerji, Aydınlatma ve Enerji Tasarruf Fuarına katıldı.
GÜNEŞ ENERJİSİ ROTAYI İRAN PAZARINA ÇEVİRDİ
GÜNEŞ ENERJİSİ ROTAYI İRAN PAZARINA ÇEVİRDİ
- Türkiye´nin lider güneş paneli üreticisi CW Enerji Müh. Tic. Ve San. Ltd. Şti., yenilenebilir enerji sektöründe dev atılım yapan İran ile güneş paneli ürün tedariki konusunda anlaşma imzaladı.
TÜFE SON 6 YILIN EN DÜŞÜĞÜ ÇIKTI
TÜFE SON 6 YILIN EN DÜŞÜĞÜ ÇIKTI
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) açıkladığı Ocak ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi.
HİNTLİ İŞADAMLARI ANTALYA OSB´DE
HİNTLİ İŞADAMLARI ANTALYA OSB´DE
Hintli işadamlarından oluşan alım heyetini kente getiren Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Maharashtra Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği protokolü imzalayıp Bölge sanayicileri ile Hintli işadamlarının yüz yüze görüşme yapmasını sağladı.
KİMYA SEKTÖRÜ İSPANYA´YI SEVDİ
KİMYA SEKTÖRÜ İSPANYA´YI SEVDİ
Türkiye´nin en çok ihracat gerçekleştiren üçüncü sektörü konumundaki kimya sanayinin ihracat performansı yükselmeye devam ediyor. Kimya sektörünün Ocak ayındaki ihracatı 2017 yılı Ocak ayına göre yüzde 10,05 artarak 1 milyar 357 milyon dolar olarak gerçekleşti.
BAKANLIK TARIM SEKTÖRÜNÜ DİNLEDİ
BAKANLIK TARIM SEKTÖRÜNÜ DİNLEDİ
Antalya Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı, Antalya Ticaret Borsası ev sahipliğinde Borsa toplantı salonunda yapıldı.
KARİYER YOLU SIKINTI DOLU
KARİYER YOLU SIKINTI DOLU
Türkiye´de çalışanlar kariyerlerinde yükselmek için neleri göze alıyor?
TÜRKİYE YILDA BİN 832 SAAT ÇALIŞIYOR
TÜRKİYE YILDA BİN 832 SAAT ÇALIŞIYOR
Dünyada en fazla çalışan ülkeler açıklandı. Peki, Türkiye kaçıncı sırada?
İLK TAPULAR ANTALYA OSB´YE DEVİR EDİLDİ
İLK TAPULAR ANTALYA OSB´YE DEVİR EDİLDİ
Antalya OSB´nin 900 dönüm daha büyümesini sağlayacak arazilerin hak sahipleri, tapularını Bölge Müdürlüğüne devir etmeye başladı. İlk tapular düzenlenen tören ile devir alındı.
MANİSA´NIN GES´LERİ CW ENERJİ´DEN
MANİSA´NIN GES´LERİ CW ENERJİ´DEN
Türkiye´nin Lider Güneş Paneli Üreticisi CW Enerji tarafından Manisa ili Kırkağaç ilçesinde yapılan 4963,98 kWp gücünde arazi GES´in geçici kabulü yapıldı.
İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK
İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK
İşçi-işveren uyuşmazlıklarında dava şartı haline gelen arabuluculuk iş dünyasında yeni bir dönem başlatacak
2018 YILI İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN YILI OLACAK
2018 YILI İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN YILI OLACAK
MiaVita Beytepe Yatırımcısı Nurettin Yılmaz 2017 yılının inşaat sektörü açısından olumlu gelişmelerin yaşandığı bir yıl olduğunu söyledi.
DOLAR
5.9288
EURO
6.5473
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:10 15:42 18:01 19:28
Aşk bir güneşe benzer, aşık olmayan gönül bir katı taşa benzer.

Yunus Emre
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNDEM
SPOR
DÜNYA
POLİTİKA
ADAYLAR
EKONOMİ
MAGAZİN
YAŞAM
SAĞLIK
KÜLTÜR SANAT
EĞİTİM
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
deneme deneme

deneme 4