MURATPAŞA BÜTÇE OYLAMASINDA SÜRE UZADI

ÇEVRECİ KOMŞU KART ALIŞVERİŞTE DE KAZANDIRIYOR

KEPEZ'DEN YATIRIMLIK VE YARDIMLIK EK BÜTÇE

MURATPAŞALILAR BÜTÇELERİNİ OYLAYACAKLAR

EMO BAŞKANI ŞABAN TAT'TAN ELEKTRİK ZAMLARINA TEPKİ

BAHAR; “SİGORTA ACENTELERİ, MESLEK ODASI KURMALI”

MURATPAŞA ÇEVRECİ KOMŞU KART KAZANDIRIYOR

BÜYÜKŞEHİR'DEN MEMURU SEVİNDİREN PROTOKOL

BÜYÜKŞEHİR'DEN MEMURU SEVİNDİREN PROTOKOL

KEPEZ'DEN KADIN EMEĞİNE SATIŞ DESTEĞİ

KEPEZ BELEDİYESİ'NDEN ÜCRETSİZ TENİS KURSU

KEPEZ MOTO-DRAG HEYECANINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

KEPEZ OTO-DRAG YARIŞLARI NEFESLERİ KESTİ

İKİ DERSTE BUZDA KAYMAYI ÖĞRENECEKLER

ATABERK DADAKDENİZ ANTALYASPOR'DA

BAŞKAN UYSAL'DAN SULTANLARA MORAL ZİYARETİ

KEPEZ'İN SULTANLARI NİKAH TAZELEDİ

KEPEZLİ GÜREŞÇİLERİN OKÇULUK DENEYİMİ

BAŞKAN UYSAL'DAN SPORA VE SPORCUYA TAM DESTEK

KEPEZLİ ÇOCUKLAR VOLEYBOLU ÇOK SEVDİ

KEPEZ BELEDİYESİ'NİN OKÇULARI SON ATIŞLARINI YAPTI

KORKUTELİ BELEDİYE BAŞKANI İŞLEK'TEN BASIN AÇIKLAMASI

KORKUTELİ BELEDİYE BAŞKANI İŞLEK'TEN BASIN AÇIKLAMASI

KORKUTELİ BELEDİYE BAŞKANI İŞLEK'TEN BASIN AÇIKLAMASI

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazı İşlek açıklamasında; "Kamuoyunun Dikkatine. Değerli Güreşseverler ve Güreş camiamızın her bir paydaşı. Öncelikle 669. Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşlerinde Başpehlivanlığı kazanan İsmail Balaban Kardeşimizi ve bu organizasyona katılan tüm pehlivanlarımızı canı gönülden kutluyorum.

Kırkpınar ve Elmalı Güreşleri, uzun tarihleri ve maneviyatları itibari ile bugüne kadar yüzlerce siyasetçi, yüzlerce belediye başkanı eskitmiş ve binlerce pehlivanın Peygamber sünnetinin yerine getirilmesine ve Atalarımızın sporu olan Güreşlerin yapılmasına imkan ve yer sağlamıştır.

Yüzyıllar boyunca bu meydanlarda güreş yapılmasını sağlayan Güreş camiasının tüm paydaşlarının ahirete intikal edenlerine rahmet, yaşayanlarına da şükranlarımızı sunuyoruz.

Değerli Güreşseverler;

Bizlerin yani sahada mücadele eden Pehlivanların dışındaki tüm unsurların ( Hakemler, Ağalar, Cazgırlar, Yayıncı kuruluşlar, Belediye Başkanları, Parti temsilcileri vs...) görevi, sahada güreşen pehlivanlarımızın ADALETLİ, ASALETLİ, HAKKANİYETLİ ve EŞİT bir yaklaşımla güreşebilmelerini, güreş severlerin güzel güreşler seyredebilmelerini ve Ata sporumuzun nesilden nesile aktarılmasını sağlamaya çalışmaktır.

4-5 Eylül tarihlerinde 669. yapılan Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşlerinde bugüne kadar hiç yaşanmadığı kadar; siyasetçi, bürokrat ve bilumum dış unsurlar dualı çayıra müdahil olmuş, pehlivanlara ve ailelerine örf anane ve adetlerimize uymayan tavırlar sergilenmiştir.

Güreş ve güreşe gönül veren, peygamberimizin sünneti, atalarımızın emaneti olan yağlı güreşleri yaşatmak ve geliştirmek için çaba gösterenlere, İSTEMEYEKCÜ ZİHNİYET tarafından engelleme çalışılmaları yapılmış bunda da bir nebze de olsa başarı elde etmişlerdir.

Kazandığınızı sandığınız geçici zaferiniz, kalıcı Zaferler elde etmemizi sağlayacak zemini hazırlamaktan öteye gitmemiştir.
Hafta sonu gerçekleştirilen Tarihi Elmalı güreşlerinde, Kırkpınar’dan itibaren Spor kulübümüze bağlı olan güreşçilerimize , şahsıma ve Türkiye Cumhuriyeti baş pehlivanı Ali Gürbüze sistematik olarak bir itibarsızlaştırma girişimi yapılmıştır.

Daha önce ki açıklamamda da belirttiğim üzere pehlivanlarımızın dışında ki hemen hemen tüm paydaşlar Ali Gürbüz kardeşimizin üzerinden tarihimize, geleneklerimize ve değerlerimize uymayan çeşitli ayak oyunları ile yağlı güreş kültürümüzü yaralamışlardır. Bu türlü davranışların ve ayak oyunlarının devamı durumun da güreş camiamız telafisi olmayan yanlış bir yola girecek ve kimse bu vebalin altından kalkamayacaktır.

İşte bu yüzdendir ki Türkiye Cumhuriyeti baş pehlivanının belediye başkanı olarak şahsımın davet edilmemesine, Merhum Recep Gürbüzün değerli eşi sevgili Annemiz Hatice hanıma ve ailemize reva görülen çirkin tutuma rağmen Elmalı’nın manevi havası ve peygamber sünnetine olan saygımızdan dolayı pehlivanlarımızı sahadan çekmedik.

Üzülerek belirtmek isterim ki bu yapılan çirkinliği güreş camiasınından birkaç kişi hariç hiçbir paydaşı kınayamadı.
Korkuteli Belediye Spor Kulübü olarak yarından itibaren, başta güreş federasyonumuz olmak üzere gerekli tüm mercilere gelişen bu olaylar raporlanacaktır.

Bugüne kadar 2021 sezonun da yaşadığımız tüm protokol krizleri, yanlış anlaşılmaya sebeb veren açıklamaları ve gördüğümüz tüm ayak oyunlarını camiaya leke gelmesin diye sineye çekmiştik. Bugünden sonra yaşanacak bu türlü ayak oyunlarına en sert ve yaptırımı en güçlü cevaplar tarafımızdan ne bir fazla nede bir eksik olarak anında verilecektir. Her hesabın bir tersi, her zulmün bir süresi vardır.

Unutulmamalıdır ki; Tilkilerin hükmü varsa, bir de Kurt töresi vardır

Takdir Sizin,Hüküm Allah’ındır" ifadelerini kullandı.