BAŞKAN TAT; “DOĞALGAZDAKİ KESİNTİ ELEKTRİĞE SIÇRAMASIN"

MURATPAŞA ÇEVRECİ KART DAHA ÇOK KAZANDIRACAK

ELEKTRİK FATURALARINDAN VERGİ YÜKÜ KALDIRILMALI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ

MEXC GLOBAL BORSASI İLE TANIŞTINIZ MI?

KORKUTELİ ÜRÜNLERİ KORKOOP'TAN ALINIR

YEDİ GÜN AÇIK OLACAK PAZAR FAALİYETE GİRDİ

MURATPAŞA YILBAŞI ÇARŞISI AÇILDI

KULLANILMAYAN KIYAFETLER ÖĞRENCİLERE BURS OLUYOR

MURATPAŞA İŞÇİSİNE FATURA DESTEĞİ

MURATPAŞA SİNAEMA GÜNLERİ 'SUNA' İLE BAŞLADI

ÜLKÜ OCAKLARINDAN CM KÜTÜPHANESİNE BAĞIŞ

BAŞKAN TÜTÜNCÜ'DEN O ENSTİTÜLERE ÖVGÜ

MURATPAŞA DA SİNEMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

BALKANLARDAN AKDENİZ'E RESİM SERGİSİ AÇILDI

KEPEZ'İN 9. KÜTÜPHANESİ TÖRENLE KAPILARINI AÇTI

7 İKLİM 7 ÇOĞRAFYADA 'BİZİM YUNUS'A VEFA SERGİSİ

ANTALYA'NIN 25 YILLIK KENT MÜZESİ HAYALİ GERÇEK OLDU

ULUSLARARASI ANTALYA GİTAR FESTİVALİ BAŞLADI

ULUSLARARASI ANTALYA GİTAR FESTİVALİ SONA ERDİ

ANTALYA GİTAR FESTİVALİ 10 YAŞINDA

MURATPAŞA EDEBİYAT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

MURATPAŞA EDEBİYAT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

MURATPAŞA EDEBİYAT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği 6. Antalya Edebiyat Günlerinin ödül gecesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Belediye Başkanı Ümit Uysal eşi Ümran Uysal’la birlikte katıldığı gecede Antalya’nın sanat, iş ve siyaset dünyasından çok sayıda isim bir araya geldi.

Başkan Uysal, ödül töreninde yaptığı konuşmada, dünyayı etkiyen covid-19 salgınıyla sıradan görülen şeylerin bile yapılmasının mümkün olmadığı bir dönemi yaşadıklarını söyledi.

Geçen yıl online gerçekleştirilen Antalya Edebiyat Günleri’nin ardından altıncı etkinlikte yeniden bir arada olmanın çok değerli olduğunu dile getiren Başkan Uysal, “Çok önemli, çok büyük edebiyatçılarımızı burada ağırlıyoruz. Hepsine, varlıklarıyla şehrimize onur verdikleri, estetik ve derinlik kattıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

KÜLTÜR ARTEZYENİ

Türkiye’nin çok renkli ve güçlü bir kültür artezyeni olduğunu belirten Başkan Uysal, “Bütün kültürlerinin bileşkesi olarak dünyanın sanki göbeğinde duruyor. Bunun da edebiyatımıza çok güçlü bir şekilde yansıdığını görüyoruz. Bizim büyük edebiyatçılarımız aynı zamanda dünyanın da en büyük edebiyatçılarıdır” diye konuştu.

ONUR ÖDÜLLERİ

Başkan Uysal, konuşmasının ardından bu yılın onur ödüllerini takdim etti. 6. Antalya Edebiyat Günleri’nin onur ödülleri Cevat Çapan ve Buket Uzuner’in oldu. Ödülünü alan Çapan, “Biz sadece güzel insanlarla, iyi insanlarla beraber olmak için yaşıyoruz. Ve bu insanların daha iyi bir dünya yaratacaklarına inanıyoruz” dedi.

İstanbul’da yoğun sise bağlı uçak seferlerinin iptal edilmesiyle Antalya’da düzenlenen törene katılamayan Buket Uzuner’in ödülünü ise Ayşegül Tözeren aldı. Uzuner, törene gönderdiği mektubunda “‘Başka bir dünya mümkün’ çığlığımın duyulması beni memnun etti” ifadesine yer verdi.

ÖYKÜ ÖDÜLLERİ

Onur ödüllerinin ardından Başkan Uysal, ‘Eni iyi öykü kitabı’ ve ‘En iyi ilk öykü kitabı’ ödüllerini takdim etti. En iyi öykü kitabı ödülü ‘Uzak Değil’le Eylem Ata Güleç’in oldu. Güleç, ödülünü hayatının her alanındaki kadınlar adına aldığını söylerken “Ödülü, kadın mücadelesine adıyorum. Kız kardeşlik kazanacak” dedi. Başkan Uysal, En iyi ilk öykü kitabı ödülünü ise ‘Sırça Kanatlar’la alan Derya Sönmez’e takdim etti.

Törende ayrıca, aralarında geçen yıl Antalya Edebiyat Günleri Onur Ödülü’nün sahibi olan Latife Tekin’in de bulunduğu katılımcı akademisyen, şair, roman ve öykü yazarı, edebiyat eleştirmeni ve fotoğraf sanatçılarına plaketleri takdim edildi.

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği 6. Antalya Edebiyat Günleri ödül gecesi Serenad Bağcan konseriyle sona erdi.